Yedi kişi, sosyal adalete bağlılıklarından dolayı Du Bois Madalyası aldı – Sanat Gazetesi

Zoe

New member
Hutchins Afrika ve Afro-Amerikan Araştırmaları Merkezi, üç yıl sonra WEB Du Bois Madalyasını, ödülün sosyal adalete olağanüstü bağlılık temasını örnekleyen onur sahibi yedi aydınlatıcıya vermek için geri döndüğünde, Perşembe günü Sanders Theatre’da güçlü bir geceydi.

Aktris, LGBTQ aktivisti ve ödül sahibi Laverne Cox, ünlü yazar ve aktivist çan kancalarından alıntı yapmadan önce coşkulu kalabalığa “Pek çok nedenden dolayı bu andan derinden etkilendim” dedi. “Hepimizin ezen olma kapasitesine sahip olduğumuzu bildiğinin farkındaydı… ve bizi her zaman eleştirel düşünmeye ve her zaman ezen olabileceğimiz yollar etrafında bir öz-sorgulama alanında yaşamaya teşvik etti. O bir aşk savaşçısıydı. Bell, ‘adalet olmadan aşk olamaz’ dedi.”

Hutchins Center’ın direktörü Henry Louis Gates Jr., “Parıltı töreni için burada, Sanders Tiyatrosu’nda en son toplanalı üç yıl oldu…” dedi.

WEB Du Bois Madalyası, Sanat tarafından Afrika ve Afrika Amerikan Çalışmaları alanında verilen en yüksek onurdur.

“Parıltı töreni için burada Sanders Theatre’da en son toplanalı üç yıl oldu ve sonunda, Siyah toplum ve kültüründeki mükemmelliği ve olağanüstü katkıları onurlandıran yıllık törenimizde şahsen kutlayabildiğimiz için çok heyecanlıyız. Alphonse Fletcher Üniversitesi Profesörü ve Hutchins Center direktörü Henry Louis Gates Jr.

Cox’a ek olarak ödül kazananlar arasında basketbol Onur Listesi üyesi, kültür eleştirmeni, aktivist ve yazar Kareem Abdul-Jabbar; Chimamanda Ngozi Adichie, ödüllü Nijeryalı romancı ve yazar, MacArthur sahibi ve feminist; Agnes Gund, AM ’80, hayırsever ve sanat ve eğitimin hamisi; Raymond J. McGuire ’79, MBA, JD ’85, iş öncüsü; Deval Patrick ’78, JD ’82, Massachusetts’in ilk Afro-Amerikan valisi ve şu anda kamu liderliği pratiği profesörü ve Sanat Kennedy Okulu’nda Kamu Liderliği Merkezi’nin eş direktörü; ve öncü sanatçı ve görsel hikaye anlatıcısı Betye Saar. Ek tanıtımlar, North Island başkanı, Silver Lake Partners’ın kurucu ortağı ve Hutchins Center Ulusal Danışma Kurulu başkanı Glenn H. Hutchins ’77, JD ’83, MBA ’83, Üniversite Başkanı Larry Bacow tarafından verildi. ve diğerleri.

Gece duygusaldı ama gülmeden de geçmedi. Adichie genç yeğenini etkinliğe nasıl katılmaya ikna ettiğini paylaştı. “Sana şunu söylemeliyim ki aradığımda [my nephew] gelmek isteyip istemediğini sormak için ‘Bu çok önemli’ dedim. Bunun için çok heyecanlıyım.’ ‘Mmm teyze, bilmiyorum’ dedi. Ben de ‘Eh, Kareem Abdul-Jabbar orada olacak’ dedim. Sonra ‘Ne zaman teyze?’ dedi.” Ardından Abdul-Jabbar’a yeğeniyle fotoğraf çekilip çekilmeyeceğini sordu.