Ödüllü Genç Şair kendini bölüm, mısrada buluyor – Sanat Gazetesi

Zoe

New member
Ödüllü gençlik şairi olarak Gaines, program sponsorlarından biri olan Kongre Kütüphanesi’nde bir blog yazacak ve çeşitli izleyicilerin önünde etkinliklerde yer alacak, sivil katılım onuru için merkezi olacak. Bu sonbaharda Dünya Ödülü İnovasyon Zirvesi’nde ve ABD’deki okul sonrası programların bir araya gelmesinde performans sergiledi.

“Bu benim için çok anlamlıydı çünkü şiire böyle bir şekilde dahil oldum” dedi.

Gaines, platformunu güzel sanatlara erişimi artırma ve onları daha kapsayıcı hale getirmek için öğretilme biçimlerini genişletme hakkında konuşmak için kullanmayı umuyor.

“Doğal afetlerden veya büyük değişikliklerden etkilenen topluluklarda güzel sanatların nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir araştırma projesi geliştirmek üzere akıl hocalarımla ve genç şair ödüllü programı aracılığıyla destek sistemiyle çalışıyorum: topluluklar nasıl doğaya dönebilir? güzel sanatların toplumsal bir şifa ve destek biçimi olduğunu ve sonra bunu güzel sanatların öğretilme biçimine dahil etmek için güzel sanatların acil ve acil bir şekilde kullanılma biçiminden hangi dersleri çıkarabileceğimizi” dedi.

Kendi şiirinde, silahlı şiddet ve kürtaj gibi siyasi konulardaki çalışmalara ses verdi ve şu anda oldukça uzak hissettiren bir yer olan Cambridge’de yaşadığı gerçeğiyle çalışmalarının – belki de beklenmedik şekillerde – değişmesini bekliyor. memleketinden. (En sevdiği şairlerden bazıları eski Güney Bölgesel Gençlik Şairi Ödüllü Haviland NG Whiting ve Orta Batılı arkadaşı Danez Smith’tir).

“Artık farklı bir bölgede olduğum için coğrafi kimlik hakkında konuşmayı çok isterim. Büyüdüğüm Indianapolis ve ailemin bağlantıları hakkında çok şey yazdım. Midwest hakkında birçok şiir okuyorum. Danez’in ‘üzüntünün anlam ifade ettiği Minnesota’ya geri dönüyorum’ adlı bir şiiri var. Ve yine Minnesota’dan olan Hieu Minh Nguyen’in ‘Outbound’ adlı bir şiiri var ki bence mükemmel” dedi.

“Gençken Indiana’dan ayrılmaya hazırdım. Kendimi bir şehir kızı sanıyordum. Ama sanırım yaşlandıkça ve Indiana’dan ayrılma fikri daha gerçek hale geldikçe, Midwest’te yaşamanın, Indianapolis’te yaşamanın bana öğrettiği her şeyi gerçekten takdir etmeye başladım” dedi. “Ve sonra tabii ki tarih. Şairlerin tarihçiler olarak bu tanımını seviyorum. Ve aile geçmişime çok değer veririm. Büyükbabamdan biri çok küçük bir kasaba olan Kentucky, Russellville’den. Kentucky’nin Konfederasyon başkentiydi. Ve Siyah Amerikalılar arasındaki Güney ile coğrafi bağlantıları arasındaki bu bağ, şiirimle keşfettiğim bir şeydi.

Üniversiteye, derslere ve evden uzakta olmaya alışması, “yazılarıma gidebilecek bir bilgi hazinesi” olarak hizmet ediyor. Ve birinci sınıf müzikali ile yaptığı çalışma gibi diğer yaratıcı çabalarda dili kullanmanın cesur yollarını buluyor.

“Diğer tüm müzik yönetmenleri enstrüman çalmıştır. Bu benim dilim değil ama çok güçlü bir koro müziği geçmişim olduğunu düşünüyorum. Ve vokalistlik eğitimim var. Seste ve sesin mekaniğinde bir şeyler duyabiliyorum. Ve bu benim güçlü setim, ”dedi. “Hiç bir çukur orkestrası yönetmedim. Ama bence bu sahip olunması gereken çılgın bir beceri ve nasıl yapılacağını öğrenmek için harika bir şey olacak.”

Günlük Gazete

En son Sanat haberlerini almak için günlük e-postalara kaydolun.