Nick Jonas, “eskiden gözden kaçırdığı” biri de dahil olmak üzere en önemli üç kişisel bakım stratejisini paylaşıyor.

Mustafa

New member
Nick Jonas için bir “enayi” Kendi kendine bakım.

31 yaşındaki şarkıcı ve aktörün, şeker hastalığını yönetirken zihinsel sağlığını da koruma konusunda bazı ipuçları var.

Jonas, “Bunun zihinsel sağlık üzerinde etkisi var” dedi Tip 1 diyabet Haberler, saat 13'te söyledi. “Yüksek glikoz seviyeleri ile sinirlilik ve hayal kırıklığı belirtileri arasında doğrudan bir bağlantı var.”

Şarkıcı, iyi beslenmenin ve Dexcom G7'yi kullanarak kan şekeri seviyelerini gerçek zamanlı olarak izlemenin yanı sıra, tükenmişliği önlemek için “kendinize biraz dinlenmenize” yardımcı olduğunu söyledi.

“Hastalığınızı ne kadar kontrol altına alırsanız alın, hayal kırıklığına uğramamak için elinizden gelenin en iyisini yapmak zorunda kalacağınız günlerin geleceğini anlayın” dedi. “Oturmak için 15 ila 20 dakikanızı ayırın, derin bir nefes alın ve süreciniz ne olursa olsun, gerilimi azaltmak için yapın. Bunu yapmak gerçekten önemli, aksi takdirde gerçekten zorlu bir tükenmişlik yaşayabilirsiniz.

Kendisi için kişisel olarak şöyle dedi: “Bu, senaryoya elinizden gelenin en iyisini yapma perspektifinden bakmakla ilgili.”

“Durum ne olursa olsun, her zaman gerçekten hayal kırıklığına uğradım” dedi. “Bir adım geri çekilip duruma bu perspektiften bakmak gerçekten sağlıklı ve faydalı oldu.”

Bakış açısının değişmesi ve kendisine uygun bir araç arayışı ona yardımcı olur Aileye odaklanın ile.

“baba olmak “Hayatımı birçok yönden değiştirdi” dedi. “Beni onunla birlikte olmaktan alıkoyan her şey, üzerinde gerçekten çok çalıştığım ve bir nevi ortadan kaldırmaya çalıştığım bir şey.” Onunla geçirdiğim bu anlar çok değerli ve bu yüzden Tip 1 ile geçirdiğim sinir bozucu bir güne geri dönmek istemiyorum. düşünmek.

“Eskiden gözden kaçırdığı” bir başka kişisel bakım biçiminin de şöyle olduğunu söyledi: uyumak – ama şimdi bunun “süper önemli” olduğunun farkına varıyor.

“Yatağa daha önce kendime dokunmak için çabaladığımda, genel olarak sayılarımın daha iyi olduğu yönünde doğrudan bir bağlantı gördüm. Ben her zaman bir çeşit gece kuşu oldum” dedi. “Sosyal olarak ya da sadece profesyonel olarak kendimi birçok yönden bunaltıyordum… Yaşım ilerledikçe bunun çok basit bir şey olduğunu düşünüyorum – ama bu doğru.”

Jonas şu anda Dublin'de grup arkadaşları ve erkek kardeşleriyle turneler arasında bir film çekiyor. Zaman bulmanın zor olabileceğini biliyor, fiziksel olarak aktif bizim “çılgın hayatlarımızda” ama onun da işine yaradığını söyledi Akıl sağlığı.

“Gerçekten yardımcı olan şeylerden biri, zihnimi tamamen benzersiz bir şeye odaklayan aktif bir spor olan golf veya tenis oynamaya zaman bulmaktı” dedi.

Onun için spor ve diyabetin de ortak bir paydası var: sürekli öğrenmeyle ilgili.

“Golf veya teniste asla ustalaşamayacağımı biliyorum, bu da Tip 1 ile yaşamak için iyi bir benzetme” dedi. “Bu asla ustalaşamayacağınız bir şey ve her seferinde bir adım atmak gerçekten önemli.”

Haberler'den daha fazlası

Sara Moniuszko

Sara Moniuszko, CBSNews.com'da sağlık ve yaşam tarzı muhabiridir. Daha önce USA Today için yazmıştı ve burada gazetenin sağlıklı yaşam bölümünün başlatılmasına yardımcı olmak üzere seçilmişti. Artık Haberler' HealthWatch için son dakika haberlerini aktarıyor.