New York'ta bir metro yolcusu, iddiaya göre üzerine yanan sıvı döken bir adamın ardından yanıklara maruz kaldı. Şüpheli hakkında daha fazla bilgiyi b

Mustafa

New member
Polis, metroda bir kişiyi ateşe verdiği iddia edilen kişiyi tutukladı

Polis, metroda bir kişiyi ateşe verdiği iddia edilen kişiyi tutukladı

00:35

NEW YORK — Bir adam Cumartesi öğleden sonra bir metro yolcusunu ateşe vermekle suçlanıyor ve NYPD onun birkaç ay önce benzer bir saldırının arkasında olduğunu söylüyor.

Memurlar, Houston Caddesi metro istasyonundaki Hat 1 platformunda devam eden bir soyguna çağrıldılar ve oraya vardıklarında 23 yaşındaki Alijaj Petrit'i üstsüz ve ciddi şekilde yanmış halde buldular.

Müfettişler, adı 49 yaşındaki Nil Taylor olduğu belirlenen evsiz bir adamın, sebepsiz yere yanıcı bir sıvıyı kurbanın üzerine döküp kaçtığını söyledi.

Taylor, Hollanda Tüneli yakınında tutuklandı ve şu anda saldırı girişimi, dikkatsizce tehlikeye atma ve kundaklama suçlamalarıyla karşı karşıya bulunuyor. Polis, kurbanın NewYork-Presbiteryen'de iyileştiğini ve hayatta kalmasının beklendiğini söyledi.

Metro sürücüsü Chloe Leone iddia edilen saldırı hakkında “Korkunç” dedi.

Müfettişler, Şubat ayında Taylor'ın West 28th Street istasyonundaki güneye giden 1 numaralı tren platformunda duran bir grup insana yanan bir yanıcı sıvı kabı fırlattığını söyledi. Kimse yaralanmadı.

NYC metro suçlarına karşı önlem alıyor

Sırasında Şiddet içeren suçlar nadirdir Günde yaklaşık 3 milyon yolcu taşıyan metro sisteminde bazı muhteşem saldırılarbir adamın ölümü de dahil Doğu Harlem'de raylara itildi Mart.

Bu yılın başlarında Vali Kathy Hochul şunu duyurdu: Yüzlerce Ulusal Muhafız üyesi Güvenliği artırmak için metro sistemine müdahale ediliyor. NYPD, metroya 800 ek memurun görevlendirileceğini söyledi. ücret kaçırmaya karşı önlem alın.

Aynı dönemde belediye yetkilileri de duyurdu. Metroda silah tespit teknolojisi Ulaşım sistemindeki suçların 2024'te 2023'e göre %4 arttığını söylediler.

Metro sürücüleri her zaman tetikte olduklarını söylüyor

Leone, diğer tren sürücüleri gibi metroda başını her zaman sıkı bir şekilde tuttuğunu söyledi.

Leone, “Umarım insanlar güvende olmak için çiftler halinde seyahat ederler” dedi. “Yanılan kişi için dua ediyorum. Bu çok trajik.”

Bir kadın, metroyu kullanmaktan başka seçeneği olmayan yolcuların “sadece dikkatli olmaları ve gözlerini açık tutmaları gerektiğini” söyledi.

“Çılgın şeyler oluyor, her şey. Bu korkunç. Bu trene sık sık biniyorum” dedi başka bir kadın. “New York'tayız. Her gün riske girdiğimizi hissediyorum. Kimseyle göz temasından kaçınıyorum. Bu beni oldukça iyi koruyor, kendime saklıyorum.”

Haberler'den daha fazlası

Mark Prussin

Mark Prussin, CBS New York'ta dijital yapımcıdır. New York, New Jersey ve Connecticut'ta son dakika haberleri, spor, politika ve gündemde olan konuları ele alıyor. Mark, 2019'da CBS New York ekibine katıldı.