Michiganlı arkadaşlar boğulmakta olan bir rakunu kurtardıkları olağanüstü anı anlatıyor

Mustafa

New member
Burton, Michigan — Ahır yangınlarından sel baskınlarına kadar pek çok hayvanın kurtarıldığını, hayvanların kesilip uçup götürüldüğünü hiç şüphesiz görmüşsünüzdür. Ama bu hikaye benzersiz.

John Ptaszenski Haberler'e “Bunu görmek inanılmaz” dedi. “Biliyor musun, eğer kameraya kaydetmeseydik kimse inanmazdı.”

Olay geçen ay Flint'in doğusundaki Burton, Michigan'da arka bahçede yapılan bir barbeküde yaşandı. Uzun zamandır arkadaş olan Ptaszenski, Tyler Whalen ve Bill Messenger haftalık barbekülerini bitirirken bir rakun ortaya çıktı.

Rakun az önce bir dilim Amerikan peyniri çalmıştı, bu zararsız bir şakaydı, ta ki herkes bu memelinin çok fazla şey aldığını fark edene kadar.

Whalen, arkadaşlarının rakunun “boğulmanın evrensel işareti gibi boynunu işaret ettiğini” fark ettiğini söyledi.

Cep telefonu videosuna kaydedilen olay hakkında Ptaszenski, “Bundan hemen sonra Bill harekete geçti ve sırtına vurmaya başladı” dedi. “…Vahşi bir rakunun sırtına bu kadar sert vurmasına izin vereceğine inanamadım. 'Aman Tanrım!' diye düşündüm.”

Whalen, rakunun “'Bana yardım et kardeşim!' der gibi arkasına yaslandığını” söyledi.

Ve Messenger, görüntülerde görüldüğü gibi rakunun sırtına vurduktan sonra peynirin memelinin boynundan uçmasına yardım etti. Rakun hayatta kaldı ve arka bahçede kısa bir süre kaldıktan sonra yavaşça uzaklaştı.

Dr. Toronto'daki York Üniversitesi'nden hayvan davranışları uzmanı Suzanne MacDonald, “her şeyi gördüğünü” ve “her şey tarafından ısırıldığını” ancak böyle bir şeyi hiç yaşamadığını söyledi.

MacDonald, “Rakunların veya diğer hayvanların sırtını sıvazlamayın” dedi. “…Ama ona ağızdan ağza canlandırma ya da buna benzer bir şey yapmadı.”

MacDonald, boğulan bir hayvanın sizi ısıramayacağını açıklıyor. Yine de üç arkadaş başka seçenekleri olmadığına inanıyordu.

Messenger, “Hepimiz onun öleceğini düşündük” dedi.

Whalen, “Küçük adam için gerçekten çok mutluyduk” diye ekledi.

Ptaszenski, “O zamanlar bizden biriydi” dedi.

Haberler'den daha fazlası

Steve Hartman

Steve Hartman bir Haberler muhabiridir. Ödüllü haftalık uzun metrajlı filmi “Yolda”da izleyicilere tanıştığı eşsiz insanların dokunaklı hikayelerini anlatıyor.