İki kez PGA Turu kazananı Grayson Murray, 30 yaşında hayatını kaybetti

Mustafa

New member
PGA Şampiyonası Kentucky'de başlıyor

PGA Şampiyonası Kentucky'de başlıyor

02:32

PGA yetkilileri, profesyonel golfçü Grayson Murray'in Cumartesi günü öldüğünü söyledi. İki kez PGA Turu kazananı 30 yaşındaydı.

“PGA TOUR oyuncusu Grayson Murray'in bu sabah vefat ettiğini öğrendiğimizde yıkıldık ve bunu duyurduğumuzda kalbimiz kırıldı. PGA TOUR komiseri Jay Monahan yaptığı açıklamada, söyleyecek söz bulamıyorum” dedi. “PGA TOUR bir ailedir ve bir aile üyenizi kaybettiğinizde bir daha asla eskisi gibi olamazsınız. Grayson'un yasını tutuyoruz ve sevdiklerine teselli olması için dua ediyoruz.”

ABD'li Grayson Murray, 16 Mayıs 2024'te Louisville, Kentucky'deki Valhalla Golf Kulübü'nde 2024 PGA Şampiyonası'nın ilk turunda 10. çukurda ikinci atışını yaptı.

Getty Images

CBS Sports'un haberine göre Murray, Fort Worth'ta düzenlenen 2024 Charles Schwab Challenge'ın ikinci turunda yaşadığı hastalık nedeniyle Cuma günü çekildi.

PGA yetkilileri, yas danışmanlarının bu haftanın sonuna doğru tüm mekanlarda bulunacağını ve daha fazla bilginin geldikçe açıklanacağını söyledi.

Murray'in ölüm haberinin kamuoyuna duyurulmasından kısa süre sonra başsağlığı dilekleri yağmaya başladı.

Golfçü Bubba Watson Pazar günü X'te (eski adıyla Twitter) “Bugün Grayson Murray'in vefat haberini duyduğuma çok üzüldüm” dedi. “Hayat o kadar kırılgan ki… Az önce Masters'ta sana sarıldım ve seninle ne kadar gurur duyduğumu söyledim. Seni tanıdığım için minnettarım. Bu zor dönemde ailesine ve arkadaşlarına en derin başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Onu özleyeceğiz.”

Murray, bu yıl Hawaii'de düzenlenen Sony Open'da ikinci PGA TOUR unvanını kazandı. Profesyonelliğe geçmeden önce Wake Forest Üniversitesi, East Carolina Üniversitesi ve Arizona Eyalet Üniversitesi'nde golf oynadı. İlk şampiyonluğunu 2017 Barbasol Şampiyonası'nda 23 yaşındayken kazandı.

Bu son dakika haberi. Güncellemeler için lütfen daha sonra tekrar kontrol edin.

Haberler'den daha fazlası

Cara Tabachnick

Cara Tabachnick, CBSNews.com'da haber editörüdür. Cara kariyerine Newsday'de suç haberciliği yaparak başladı. Marie Claire, The Washington Post ve The Wall Street Journal için yazdı. Adalet ve insan hakları konularında rapor veriyor. Ona [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.