İki arpa malzemesi arasındaki farklar ve benzerlikler

Zoe

New member
Juan Pablo soruyor: Daniel, sana Santa Fe'nin güneyinde arpa ekimi hakkında soru sormak istedim. Santa Isabel bölgesindeyim ve ekecek iki çeşidim var. Biri üç sezondur yetiştirdiğimiz Jennifer, diğeri ise bizim için yeni bir çeşit olan Charles. Charles döngüsünü bilmiyorum ama 25 Mayıs ile 5 Haziran arasında ekim yapılmasını önerdiler.

Bu alanda Charles için hangi ekim yoğunluğunu önerirsiniz? Hasatta çakışmaları önlemek için Jennifer hangi tarihi ekmelidir? Fikir her çeşitten 300 hektar yetiştirmektir. Jennifer'ı genellikle haziran ortasında ekiyoruz ve 20-30 Kasım arasında hasat ediyoruz.

Daniel Miralles'in yanıtı: Juan, Charles çeşidi Jennifer'dan biraz daha uzun bir döngüye sahiptir. Örneğin Jennifer'ı 1 Haziran'da ekerseniz ve kayıt olarak ücretsiz olarak erişebileceğiniz CRONOCEBADA modelini (http://cronocebada.agro.uba.ar) göz önünde bulundurursanız, General Arenales'te (İli) ekim yapıldığını göreceksiniz. BsAs (modelde Santa Isabel'e en yakın olanı), Jennifer 25 Eylül civarında yükselişe geçiyor ve 27 Ekim'de fizyolojik olgunluğa ulaşıyor, yani belirttiğiniz gibi Kasım ayı sonunda hasat edeceksiniz.

Charles'ı aynı tarihte ekerseniz, çıkış 3 Ekim'de, fizyolojik olgunluk ise 3 Kasım'da olur ve bu da Aralık ayı başında hasat yapmanızı sağlar.

Aynı tarihte ekilen her iki çeşit arasındaki fark hasattan itibaren yaklaşık 7 ila 10 gün kadardır.

Agroconsultas, teknisyenler ve üreticiler arasında Bilgiyi #Demokratikleştirmeyi amaçlayan bir #İşbirlikçiDijitalTopluluktur.

Daha fazla bilgi www.agroconsultasonline.com.ar adresinde