Hayvanlara karşı ne gibi önlemler alınmalıdır?

Zoe

New member
Luciano soruyor: Size %80 hapludol thapto natrico ve %20 tipik natracuolden oluşan sodyum tuzlu toprak içeren bir arsa hakkında soru sormak istedim. Mera kurmaya vaktim olmadığı için yem olarak Andreia arpası ekmek istiyorum.

a) Arpanın otlatılmasının nasıl yönetileceğini ve yem çeşidi olmadığı göz önüne alındığında, herhangi bir hayvan kategorisi için özel önlemlerin olup olmadığını bilmek isterim. Tarlada yetiştirme ve yetiştirme yapıyoruz.

b) Arpaya çıkış öncesi olarak 5 gram metsülfuron uygularsam, gelecek yılın Mart veya Nisan aylarında ilgili meraya geçebilir miyim, yoksa herhangi bir fitotoksisite riski var mı?

María del Pilar Clavijo'nun yanıtı: Luciano, metsülfuron ve gelecek yılın otlakları açısından bir sorun yok. Arpa yönetimine gelince, bu herhangi bir kış yeşillendirmesine benzer. Alacağım tek önlem, eğer yavrularla birlikte otlayacaksanız, otlatma programının ve/veya kaliteli rulo, silo veya tahıl takviyesinin dikkatli bir şekilde yapılmasıdır.

Kuru maddeyi ve çözünür karbonhidrat/protein oranını dengelemek için temeldir. Üreyen bir sürü ise, yulaf gibi arpanın da kuzulamaya yakın dönemde hipomagnezemiye yatkınlık oluşturabileceğini göz önünde bulundurun.

Agroconsultas, teknisyenler ve üreticiler arasında Bilgiyi #Demokratikleştirmeyi amaçlayan bir #İşbirlikçiDijitalTopluluktur.

Daha fazla bilgi www.agroconsultasonline.com.ar adresinde