Giants'tan Darren Waller, sağlık sorunları ve Kelsey Plum'dan boşanmanın ardından NFL'den emekli olduğunu duyurdu

Mustafa

New member
CBS Sports, NFL'de sıkı son Darren Waller'ın kariyerine son verdiğini ve emeklilik planlarını New York Giants'a bildirdiğini doğruladı. 31 yaşındaki oyuncu Ravens, Raiders ve bir sezon Giants'ta forma giydi ve sezon dışı dönemde organize takım etkinliklerine katılmadı.

“Bir kişi ve oyuncu olarak Darren'a büyük saygı duyuyoruz. Giants yaptığı açıklamada, ona en iyisinden başka bir şey dilemediğimizi ifade etti.

YouTube'da yayınlanan bir videoda Waller, istifasının koşullarına ışık tutuyor. Kasım ayında ateşi çıktığını, ardından kontrolsüz bir şekilde titremeye başladığını, daha fazla dayanamadığını ve üç buçuk gün hastanede kaldığını anlatıyor.

Waller videoda, “Neredeyse hayatımı kaybediyordum ve gerçekten öldüğümü hissedip hissetmediğimi ve hayatımın gidişatından dolayı kendimi bu kadar iyi hissedip hissetmediğimi bilmiyorum” dedi. “Bu beni durumumu yeniden değerlendirmeye zorladı, anlıyor musun? NFL'den emekli olmaya karar verdim.”

2015 NFL Draftının altıncı turunda Baltimore Ravens tarafından seçilen Waller, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele etti ve bunun sonucunda ligin uyuşturucu politikasını ihlal ettiği için 2017 NFL sezonunun tamamı boyunca uzaklaştırma cezası aldı.

Waller, NFL Films'e hayatının o dönemini anlattı: “Aslında pek özgüvenim yoktu.” “Değişmem gerektiğini biliyorum diye düşündüm. Ancak o zamanlar değişim bana çok zor göründü ve bunun için çaba harcamaya istekli değildim.

Waller, rehabilitasyonda bir süre çalıştıktan ve bir bakkalda raflara stoklama işi yaptıktan sonra NFL'ye geri döndü. Kariyerinin en önemli anları, hem Oakland hem de Las Vegas'ta Raiders'da geçirdiği 5 yıllık görevdi. 2019 ve 2020'de, dar son, arka arkaya 1.000 yarda sezonları yayınladı ve 2020 Pro Bowl seçimiyle sonuçlandı.

Waller ayrıca Las Vegas spor yıldızı arkadaşı Kelsey Plum'la yaşadığı inişli çıkışlı aşkla da manşetlere çıktı. Çift 2023 yılında evlenmiş ve nisan ayında boşanma davası açmıştı.

Las Vegas Aces takımında oynayan Plum, başvuru gününde sosyal medyada “harap oldum” diye bir paylaşımda bulundu. “Bu adam için ateşten geçtim ama artık gitme zamanının geldiğini görüyorum.”

Caz bestecisi Thomas “Fats” Waller'ın torunu olan Waller, kendisini farklı bir şekilde ifade ediyor. Mayıs ayının sonunda “Kim Biliyordu (Onun Perspektifi)” adlı bir müzik videosu yayınladı. İçinde Plum'a benzeyen bir kadın onu sırtından bıçaklıyor ve onu sahilde ölüme terk ediyor.

“Ben her zaman birden fazla tutkuya ve kendimi ifade etmenin birden fazla yoluna sahip olan biriyim. Ve bazı tutkuları aşmak benim için çok yaygın bir durum,” dedi Waller emeklilik videosunda. “Benim gibi tezahür eden birinin başına gelebilecek en kötü şey, hayatta bir yol seçip, dünyanın çoğu gibi ona bağlı kalmam gerektiğini düşünmek olacaktır.”

Haberler'den daha fazlası

Rishikesh Rajagopalat

Rishi Rajagopalan, Haberler'in sosyal medya yardımcı yapımcısı ve içerik yazarıdır.