El Dibu, Angelito ve Arjantin eti

Zoe

New member
Bağımsızlık Günü'nü iki beklentiyle kutluyorum.

Birincisi, Başkan Javier Milei ile 18 vali arasında imzalanan zahmetli Mayıs Paktı, yeni bir çağın başlangıç noktasısendika tarafından on temel kural etrafında işaretlenmiştir.

Saniye: Bu gece kazanabilir miyiz? ve finale geçelim. Seninle konuşmak istediğim konu bu. Evet, futbol hakkında konuşacağım. Kaynaklara geri dönmek gibi çünkü Başlangıçta sadece Rural dergisinin editörü değildim.Ancak Necochea'da birçok takımın gerçekleştirdiği sezon öncesi hazırlıklarını anlattım. Tatildeydi ama gazetecilik zaafı o zamanın rakamlarıyla ilgili notlar alırken ortaya çıktı.

Onu ben yaptım Tolo Gallego'ya ilk rapor, 75 yazında. Menotti onu milli takıma çağırmıştı, henüz 19 yaşındaydı ve Newell's'ta oynuyordu. Ayrıca takım arkadaşı Fillol ile de röportaj yaptım. Ve River'dan gelenlere: Beto Alonso, Passarella ve 78 Dünya Kupası'nın kahramanı Mario Kempes. Boca ayrıca sezon öncesi hazırlıklarını da yaptı. Beni diğerlerinin yanı sıra Chino Benítez'e yaklaştıran basın şefi Antonio Ubaldo Rattin ile tanıştım. Boca hayranı olan kayınbiraderim Quique, Kodak Joya ile fotoğrafçı olarak görev yaptı…50 yıl geçti. Futbola geri dönüyorum.

Aslında, Copa América'nın şimdiden harika bir kazananı var. Bu Arjantin eti. İki şirket bunu “gördü”: McDonald's ve Mostaza. İlki, işe alırken Melek Di Maria kombinasyonlarını tanıtmak için. Ve Hardal, inanılmaz Martínez'i çizinÜnlü bir İspanyol yorumcu tarafından “tarihin en büyük kalecisi” olarak tanımlandı.

Mesele şu ki, ikisi arasında yaptılar Sığır eti tüketiminin aldığı en basit ve en kitlesel biçim olan hamburgerin rakipsiz tanıtımı. Koleksiyon parçalarıyla, görüntü kalitesi açısından kusursuz prodüksiyonlarla reklam yatırımı çok büyük oldu.

Bu idollerin gözleri önünde yuttuğu 'burgaz' miktarı kamerada onları asla unutmayacak milyonlarca erkek çocuk. Öğrendim ve bana Katar Dünya Kupası'nda Dibu'yu işe alarak doğru yolu seçmiş olan Mostaza'nın bir takım değişiklikler yaşadığını söylediler. satışlarda ve marka büyümesinde olağanüstü başarı. Bütün bunları kimin aklına getirdiğine dair hiçbir fikrim yok ama o bir pazarlama dehası.

Elbette Dibu yumurtaya destansılık kattıgüçlendiren iyi an aniden kötü adamdan kahramana dönüşen bir yiyecek. Herhangi bir kampanya oluşturmanıza gerek kalmadan, yumurtalıkların üzerine çorba yağdı ve elindeki kepçeyle onları yakaladı.

Olay şu ki çiftlik sahipleri ve kümes hayvanı yetiştiricileri bir anıt yapmalı Merlo olmayan Hardal'a. Ve biraz da tarihi lider McDonald's'a. Hamburgerin yeniden değerlenmesi bu zincirlerin çok ötesine geçiyor. Görünüşe göre servis istasyonlarında (YPF ülkedeki en büyük fast food ve Shell ve Axion onun izinden gidiyor) Paty'ler daha önce hiç olmadığı gibi gönderiliyor.

Bu sığır eti işi için harika bir şey. Tüketim düşüyor. Tarihsel 75 ila 80 kg/insan/yıl seviyesinden 50 civarına düştük. Bu sadece bir soru değil satın alma gücüAma diğer proteinlerle rekabet. Ve ayrıca diğer yiyecekler. O tavuk 40 kg'da stabilize edildi, ancak domuz (hiçbir rostoda veya parçalayıp sandviç yapmak için güveçte eksik olamayacak bondiola). Hepsinin arasında artı balık, yüksek kaliteli proteinler açısından en iyi beslenen toplum olmaya devam ediyoruz.

Bunu hatırlamakta fayda var Arjantin sığır etinin ana pazarı yurt içidir.. Üretimin yüzde 70'inden fazlasını temsil ediyor. Geriye kalan yüzde 30 ise ihraç ediliyor. Çin ana pazarhacminin yarısından fazlası ve değeri biraz daha az. Bunun nedeni çoğunlukla ıskartaya çıkarılan ineklerden kesimler almalarıdır. yavaş yavaş daha fazla kalite arıyorlar.

Arjantin'de sığır etinin bu beklenmedik tanıtımı çok iyi. Ama her şeyi söyleyelim: trendi neredeyse tersine çeviremeyeceğiz. Hayvancılığın eski haline dönmesini istiyorsak, anahtar ihracattadır. Brezilya'da neler olduğuna bakalım. Uruguaylı meslektaşı Rafael Tardáguila'nın raporuna göre Haziran ayında Çin'e 90 bin tondan fazla malzeme sevk edildi. Ancak şu anda Brezilya ihracatının %50'den azının varış noktası burası. Haziran 2023'te Çinliler yurt dışındaki satışların %70'ini satın almıştı.

Aynı zamanda Çin'in üstünlüğü düşüyor, diğer destinasyonlar önemli ölçüde artıyor. Haziran ayında ise üçüncü ülkelere yönelik kotanın dolmasına rağmen 16.739 tonla ABD ikinci sırada yer aldı.

2024 yılının ilk yarısının toplamında, Brezilya 1,14 milyon ton sığır eti ihraç etti sağlam 2023 yılının aynı dönemine göre %29 daha yüksek. Ortalama ihracat değeri ise 4.467 ABD Doları/ton oldu. 2020 sonundan bu yana ilk kez 4.500 ABD Doları/tonun altında olmasına rağmen, Brezilya sığır etinin ortalama ihracat değeri büyük bir istikrar gösteriyor. Son 11 ayda değişiklikler minimum düzeyde olup 150 ABD Doları/tonun altındaydı.

2024 yılının tamamı için yapılan projeksiyon ise 10 milyar doların üzerinde bir rakam veriyor. Arjantin'in üç katı.

Öyleyse Dibu ve Angelito'yla devam edin. Ancak İş ufkun ötesinde. Bunun için bir şeye sahip olmanız gerekir. İlerleme kaydettik. Ama üretimin 30 yılda üç katına çıktığı tarımın başına gelenlere bakarsak, geriye yapılacak çok iş var. Etlerin tamamını ızgaraya koyalım.