Bir şirket mısır ve soya fasulyesi verimini en üst düzeye çıkarmak için inovasyonu ödüllendirecek

Zoe

New member
Sürekli iyileştirmeyi teşvik etmek amacıyla ve geliştirdiği projelere uygun olarak Pioneer, 28 ve 29 Mayıs tarihlerinde Sierras de Córdoba'daki Pueblo Nativo'da yöneten ekibi ödüllendirmeyi amaçlayan “Brechas 2024” programını başlattı. hem mısır hem de soya fasulyesindeki potansiyel verime yaklaşmak.

“Pioneer'in (Uzun Bakış) çalışma felsefesinin temellerinden biri üreticilere yardım etmektir. Ürünlerimizden en iyi sonuçları alın. Bu nedenle bu projenin çalışma şeklimize mükemmel bir şekilde uyum sağladığını düşünüyorum. Ülkenin tüm bölgelerinde mısır ve soya fasulyesindeki verim farkının daraltılmasına Pioneer'dan katkıda bulunmayı umuyoruz” dedi. Thomas SarlanguePioneer Agronomy'nin lideri.

Nelerden oluşuyor ve nasıl gelişecek?

ile hayata geçirilecek bir tekliftir. Her alandaki en iyi referans danışmanlarından oluşan 10 ekipNOA'dan Buenos Aires'in güneyine.

Öncü Tarım Bilimi Ekibi belirli stratejileri izleyecek her agroekolojik bölgeye uyarlanmıştır. Yarışan takımlarda Pioneer markalı tüm ürünler mevcut olacaktır. Pioneer ayrıca ekiplerin yönetim stratejilerini bir araya getirdiği ürün paletini tamamlamak ve geliştirmek için sektörün önde gelen şirketleri ile stratejik ittifaklar yaptı. Plantium, Bunge, Stoller, Fusion ve Pioneer Lynx şirketleri ihlal projesinin bir parçası.

Yarışma, farklı yönetim uygulamalarının hayata geçirileceği deneysel modüller etrafında yapılandırılmıştır. Bir yanda bölge yönetimi uygulamalarını standartlaştıran Witness modülü var. Öte yandan kurak alan koşullarında mümkün olan en yüksek performansı elde etmeyi amaçlayan maksimum potansiyel modülü vardır. Üçüncü modül – Boşluk Modülü – ekiplerin, tanık modülünün brüt marjından daha düşük bir brüt marj elde etmeden, maksimum potansiyel modülün performansına yaklaşmaları gereken modüldür.

Kazanan, Boşluklar modülünde aşağıdaki hedeflere ulaşan takım olacaktır: Soya fasulyesi ve mısırın potansiyel verimine yaklaşarak Danışma ve Değerlendirme Komitesi tarafından tanımlanan bölgesel kontrol modülüne eşit veya bundan daha yüksek bir brüt kar marjı elde etmek (DÜŞER). Ayrıca en iyi karbon dengesine sahip ekip ödüllendirilecek ve çevresel sürdürülebilirlik teşvik edilecek.

Bunu gerçekleştirmek için Pioneer, yarışma boyunca uygulanan uygulamaların her birinin karbon ayak izi etkisini ölçecek olan Puma platformuyla ortaklık kurdu. Ziraat Mühendisi ve FAUBA profesörü José Andrade gibi önde gelen uzmanların başkanlık ettiği Danışma ve Değerlendirme Komitesi (CAE); ve Tarım Bilimleri Doktoru, Tarım Mühendisi Juan Pablo Monzón, her ikisi de CONICET araştırmacıları projeyi denetleyecek kişilerdir.

Ayrıca, P0622VYHR hibriti kullanılarak hiper-erkenci mısırın özel bir segmenti entegre edilerek katılımcıları yenilikçi kullanım stratejileri önermeye teşvik ediyoruz.

Firmanın belirttiği gibi, “Brechas 2024” Arjantin tarım sektöründe inovasyonu ve işbirliğini teşvik etme fırsatını, tarımın ve üreticinin tüm boyutlarıyla büyümesini isteyen şirketlerin taahhüdünü ve sorumluluğunu temsil ediyor.