Bir sektör değerlerdeki gecikme konusunda uyardı ve Javier Milei Hükümeti'nden güncelleme talebinde bulundu

Zoe

New member
Biyodizel üreten KOBİ'leri bir araya getiren oda, akaryakıt fiyatlarındaki yeni artışın biyoyakıtın değerindeki güncellemeden kaynaklandığı iddiasını yalanladı.

Bölgesel Biyoyakıt Üretim KOBİ'leri Odası (CEPREB), “Biyoyakıt fiyatlarının, yakıt dağıtım şirketleri tarafından açıklanan son artışla hiçbir ilişkisi yok” dedi.

Temmuz ayından itibaren akaryakıt fiyatlarında yüzde 4 civarında yeni bir artış yaşandı. Böylece Buenos Aires'te süper benzin 905 dolardan 941 dolara, dizel fiyatı ise 941 dolardan 980 dolara çıktı.

Metne göre, süper benzin bu yılın Ocak ve Temmuz ayları arasında yüzde 35 oranında artış göstererek 699 dolardan 941 dolara yükseldi. Aynı dönemde biyodizel %3 artışla 923.590 dolardan 951.285 dolara yükseldi.

bu not alınmalı Biyodizelin fiyatı Enerji Bakanlığı tarafından belirleniyor üretim maliyetleri ve hammaddelerdeki artışa rağmen donduruluyor. “Fiyattaki gecikme, imalatçı KOBİ'lerin üretim maliyetlerinin altında çalışması mümkün olmadığından operasyonların devamlılığını riske atıyor” uyarısında bulundu.

“CEPREB olarak yetkililerden, önceki aylarda olduğu gibi, Biyodizel fiyatını belirlemek için formül uygulanır Kararlara ve yönetmeliklere uygun olan budur” diyerek kapattılar.