Asyalı Amerikan tiyatrosunun sınırlarını zorlamak – Sanat Gazetesi

Zoe

New member
Cowperthwaite’in çift ırklı kimliği, onu farklı alanlarda sahip olduğu beyaz ayrıcalığıyla ötekilik duygularını dengelemeye itti. Winthrop House sakini, “Bir tür kolonyal etkileşimin ürünü olmayan, karışık ırklı bir Asyalı Amerikalı karaktere sahip bir oyuna hiç rastlamadım” dedi.

90 dakikalık kara komedi, çok ırklı Asyalı Amerikalı aidiyet sorularını araştırıyor. “Kendimi çift ırklı Asyalı Amerikalı olarak tanımlıyorum. Yarı Asyalı, yarı beyazım. Kolejde hesaba kattığım şeylerin çoğu, aynı anda hem renkli hem de beyaz biri olarak var olmanın ne anlama geldiğidir?

‘İSCARİOT’

Irk, cinsiyet ve kimlik konuları, Kim’in Aralık ayı yapımı “ISCARIOT”ta belirgin bir şekilde yer alıyor. Lowell House junior’ın müzikali, bu sefer lüks bir Los Angeles lisesinde Yahuda ve İsa Mesih arasındaki ilişkiyi yeniden yorumluyor.

Kim, “Yahuda’nın bu mazlum olarak hayal edildiği bu hikayeyi yazmak istedim çünkü bence bu, birçok insanın bağ kurabileceği bir şey” dedi. “Ben de bu parya ve hain arketipini düşünüyordum. Parya kimdir? Ya ihanet ettikleri veya onları kovan grup farklıysa?

“Judas’ı tuhaf bir Asyalı Amerikalı lise öğrencisi yapma fikri de buradan çıktı, çünkü ben de tuhaf bir Asyalı Amerikalıyım. Keşfetmek istediğim, kendi topluluğunuz içinde dışlanmak veya dışlanmakla ilgili birçok düşüncem vardı.

“ISCARIOT” ekibi Spotify’da bir single yayınladı ve 29 Nisan’da Smith Kampüs Merkezi önünde Arts First’te birkaç şarkı seslendirecek. Cowperthwaite’in “Ugly Feelings” adlı filmi de 27 Nisan’da festivalde yer alacak.

Cowperthwaite, “Öğrenciler olarak biz, kendi topluluklarımızda yaratıcı olabiliriz ve istersek alanlar oluşturabiliriz” dedi. “Bizden öncekilerin yazdıklarına bağlı kalmak zorunda değiliz.”

Günlük Gazete

En son Sanat haberlerini almak için günlük e-postalara kaydolun.