Arboretum, Diane Samuels’in el yapımı ‘The Overstory’ parşömenini sergiliyor – Sanat Gazetesi

Zoe

New member
Arboretum’un ziyaretçi katılımı ve sergiler koordinatörü Sheryl L. White, 2020’nin başlarında Samuels ile Arboretum’u ziyaret etmesi konusunda iletişime geçtiğini, ancak bunun pandemi nedeniyle raydan çıktığını söyledi. Ardından, bu yıl için etkinlikler planlarken, Samuels’in Kuzeybatı Pasifik’teki aktivistler ve kereste endüstrisinin destansı bir destanı olan “The Overstory” üzerindeki çalışmasının Arboretum’un 150. yıldönümü olan buna çok uygun olacağını fark etti.

White, “Bundan görüntüler görmeye başladım ve ‘Bu Arboretum için mükemmel’ diye düşündüm” dedi. “Hepsi bir araya geldi.”

Samuels, kendisini Powers’ın çalışmalarının hevesli bir hayranı olarak görüyor ve 2017’de “The Overstory”nin 600’den fazla sayfası yayınlandıktan sonra, City of Asylum için bir okuma yapmak üzere Powers ile temasa geçti. Kâr amacı gütmeyen kuruluşu kabul etti ve ziyaret etti ve Samuels’in bir satış konuşmasından sonra parşömen projesini kabul etti. Powers’ın, takip eden yaklaşık iki yıllık özenli yazıya dökme sürecinde cömert bir muhabir olduğunu söyledi.

Samuels, “The Overstory”de karakterlerin yaşamları boyunca ağaçlarla olan etkileşimlerini tasvir etmesi için “Moby Dick’e bir nevi paralel olduğunu düşündüm,” dedi. “İnsanın doğayla ilişkisindeki konumu ve doğanın enginliği ve insanın küçüklüğü ve fiilen sahip olduğumuz kontrol miktarı anlamında; ve küçük bir grupla ya da daha büyük bir grupla savaşmanın pek çok şeyi nasıl raydan çıkardığı.

Samuels, projeyi planlamanın aylar sürdüğünü, kitabın her bir bölümünün – kök, gövde, taç ve tohum – farklı görünmesini istediğini ve farklı fikirleri denemek için örnekler oluşturduğunu söyledi. İlham, sanatsal sürecinde önemli bir rol oynamasına rağmen, Samuels başka bir müttefiki olduğunu söyledi: matematik.