Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği Tarım Müşaviri, sığır eti ihracat kotasını genişletme olasılığından bahsetti

Zoe

New member
ABD Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Rachel Rickfort, Fall Angus Expo'yu ziyaret etti ve Pistte gördüğü Angus'un kalitesini vurguladıa: “Arjantin'den gelen Anguslar bana uluslararası düzeyde muhteşem, çok sağlıklı görünüyor. “Amerika Birleşik Devletleri'nden çok fazla genetiğe sahipler, bu yüzden çok benzerler ve dünya çapında inanılmazlar.”

Kuzey Amerika topraklarına girmek isteyen canlı hayvanların tabi olması gereken zorunlu karantinaya ilişkin Rickfort, doğrudan ithalatın sağlanması için çalışmalar yapıldığına dikkat çekti: “SENASA ve USDA sağlık ekibi yan yana çalışıyor, sürekli rapor alışverişi yapılıyor. , haberlerden. Bunu her hafta benim ofisimde ve Washington'daki Arjantin Müşavirinin ofisinde görüyoruz. “Hepimiz bunun üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz.”

“Genetikte birçok fırsat var. Bu alanda çalışmaya hazır çok sayıda veteriner hekim ve çok sayıda profesyonel var” diye konuştu ve şöyle devam etti: “Eğer bir pazar varsa ve sürüsünün genetiğini çeşitlendirmek isteyenler varsa, tüm gereklilikler onaylandıktan sonra mutlaka göreceğiz. çok fazla hareket var.”

Rachel Rickfort Sonbahar Angus Fuarı'ndaydı.

et ihracatı

17 yıl süren müzakerelerin ardından nihayet 2018'de Arjantin, Amerika Birleşik Devletleri'ne et ihraç etmek üzere geri döndü; bu pazar, Amerikan Yahudi cemaati için kalite ve kaşer kesimler talep ettiğinden önemli bir pazar. 20.000 tonluk bu kotanın tamamı 2020 yılından itibaren tamamlanmıştır.Özellikle Yeni Zelanda gibi bunu tamamlayamayan tedarikçilerin olduğu göz önüne alındığında, ihracatçılar arasında arzın artırılması yönünde bir beklenti var.

Konuyla ilgili bir soru üzerine Rickfort, şunları kaydetti: “Arjantin, dünyada serbest ticaret tarifesinden yararlanan az sayıdaki ülkeden biri. Kotanın genişletilmesi için ABD Kongresi'nin bir kararına ihtiyaç var. Bu, Washington'daki Arjantin Büyükelçiliği'nde çok üzerinde çalışılan bir konu.

“Arjantin eti tüm dünyada ünlüdür ve çok sağlıklı ve çok lezzetli bir üne sahiptir ve Kuzey Amerikalı tüketiciler tarafından büyük kabul görmektedir” diye ekledi, “Ben cesur bir kızım ama yine de etin içinde olan her kesimi severim. Yemeği arkadaşlarımla ve iyi bir Arjantin şarabıyla paylaşırsam.”

“Arjantin ve ABD 201 yıldır çok dosttur. Her iki ülke de Amerikalıdır, biz liberaliz, açığız ve 200 yıl daha dost kalacağız. Şu anda Arjantin'de olmaktan gurur duyuyorum, burada olmak asla sıkıcı değil. İnsanları seviyorum, yapımcılar dünyadaki en sevgi dolu şeydir. Ve Arjantin'in tarımsal sanayi potansiyeli…. Pampa Húmeda'ya sahip olmak ne büyük kıskançlık! Üç yıldır ülkede yaşayan danışman, “Buenos Aires'i seviyorum, kızlarım çoktan Buenos Aires oldu!” dedi ve rahatladı.

Sonunda ülkedeki tüm Angus'lara bir mesaj bıraktı: “Bu türle yaptıklarına büyük hayranlık duyuyorum ve bir tüketici olarak herkes için kaliteli Arjantin eti bulunduğu için minnettarım.”