Ailesi ve arkadaşları merhum MPD Polis Memuru Jamal Mitchell'in “kocaman yüreğini” hatırlıyor.

Mustafa

New member
Merhum polis memuru Jamal Mitchell'in ebeveynleri onun 'büyük kalbini' hatırlıyor

Merhum polis memuru Jamal Mitchell'in ebeveynleri onun 'büyük kalbini' hatırlıyor

03:03

MINNEAPOLIS— Jamal Mitchell'in arkadaşları onu değişime öncülük eden biri olarak hatırlıyor. Ailesi onu barışçıl biri olarak tanıyordu.

38 yaşındaki Minneapolis polis memuru, şehri tüm sakinler için daha iyi bir yer haline getirmeye kararlıydı.

“Cemal Annesi Janet Edwards, “Onun kocaman bir kalbi vardı” dedi. “İnsanları gerçekten seviyordu.”

Mitchell bir saatte öldü toplu atış Perşembe akşamı güney Minneapolis'in Whittier semtinde meydana gelen olayda, tetikçi dahil iki kişi daha hayatını kaybetti. Dört kişi yaralandı.

Polise göre, onu vurduklarında birisine tıbbi yardım sağlamaya çalışıyordu. Daha sonra hastanede öldü.

Ailesi, oğullarının sevdiği işi yaparken öldüğüne dair çağrının şok olduğunu ancak aynı zamanda şok olmadığını söyledi.

Üvey babası Dennis Edwards, “Bir kariyer peşinde koşmak istiyordu ve bunu sürdürmeye karar verdi” dedi. “Dedikleri gibi, asla insanlardan yüz çevirmedi, onlara yardım etmedi ya da onların yanında olmadı.”

Mitchell, karma bir ailenin on iki çocuğundan biri olarak New Haven, Connecticut'ta büyüdü. Jamel adında ikisinden daha sessiz olan bir ikizi vardı. Ailesi onun ailenin barışçısı olduğunu söylüyordu.

“Her zaman her şeye olumlu bir yaklaşımı vardı. Hiçbir zaman olumsuz olmadı” dedi Janet Edwards. “Her zaman durumu tersine çevirdi ve herkes için daha iyi hale getirdi.”

Janet ve Dennis Edwards, Mitchell'in üniformayı giymekten gurur duyduğunu söylüyor. Toplumla polis arasındaki ilişkiyi değiştirmek istiyordu.

Minneapolis polis memuru Jamal Mitchell Perşembe günü görev başında öldürüldü.

Minneapolis Emniyet Müdürlüğü

Mitchell, Loring Park'taki Lotus Restoranı'nın müdavimiydi ve orada çalışan herkesin favorisi haline geldi.

Lotus Restaurant'tan Yoom Nguyen, “Onu bağ kurulabilir kılan bir mizah anlayışına ve insan faktörüne sahipti” dedi. “Anladığınızı düşünüyorsanız, gereğinden fazlasını yapıyor. Ona güvenebileceğini biliyorsun.”

Şimdi Mitchell'in bir zamanlar en sevdiği yemeği yediği yerde boş bir sandalye oturuyor. Nguyen, Mitchell'in restoranın dışında takılan insanlara hayatlarını iyileştirecek araçları vererek onurlu ve saygılı davranılmasını sağladığını söyledi.

Sivil haklar aktivisti Michael Wilson, MPD'nin Mitchell gibi daha fazla memura ihtiyacı olduğunu söylüyor.

“Değişim istiyordu. Gerçek değişim,” dedi Wilson. “Bu değişiklikler hakkında çok konuştuk.”

Wilson, cesaretinin, şefkatinin ve hayırseverliğinin hatırlanacağını söyledi.

Mitchell'in ailesi, insanların oğullarının fedakarlığını asla unutmamasını istiyor.

Janet Edwards, “Gittiği ve işini yaptığı için minnettarım” dedi. “Şunu söylemek istiyorum: ‘Aferin Cemal. Aferin, aferin.' Onun benim oğlum olmasından gurur duyuyorum.”

Mitchell üç çocuk babasıydı: iki erkek ve bir kız. Birçok kişinin nişanlısı, erkek kardeşi, amcası ve çok sevdiği bir arkadaşıydı.

Reg Chapman

Reg Chapman, WCCO-TV'ye Mayıs 2009'da katıldı. Daha önce New York'ta WNBC-TV'de çalışıyordu. Orada, Coney Adası'ndaki uçak kazası, şehrin doğu yakasındaki bir vincin çökmesi, New York polisinin sürücü Sean Bell'e yaptığı 50 el ateş ve Fairfield Lisesi'ndeki bir lakros takımına yapılan saldırı da dahil olmak üzere çok sayıda konu hakkında haber yaptı. Connecticut.